Facebook

 


REAKCE NA PŘÍSPĚVEK V NÁVŠTĚVNÍ KNIZE

Reagujete na tento příspěvek

Lípa v Čížkově
Vít Bulín  |  90.180.63.131  |  vit.bulin(zavináč)seznam.cz
06.11.2012  22:38
Ahoj Zdeňku.
Také sleduji Tvé výlety do přírody v okolí obce a líbí se mi, jak to máš zpracované. Je z toho vidět, že máš rád přírodu. Za desítky let co jezdím do tohoto kraje jsem prochodil mnohá místa v okolí a rád se tam i vracím. Přitahují mě staré stromy, v lesíc kolem Přešína jsou často unikátní kousky.Chodím tam ale s obavou, že po roce nebo po delší době tam již nebudou. Proč o tom píšu? Mohl by to být další námět pro Tvůj volný cyklus - stromy. Ale také proto o tom píšu, že pamatuji, že mnoho krásných stromů bylo pokáceno, protože někomu začaly vadit.
Nepochopil jsem, proč bylo vykáceno stromořadí u hřbitova v Čížkově. Nepatřilo mezi staré stromy, ale také ničemu nevadilo. Na posledním zasedání v Přešíně jsi se mimochodem zmínil o lípě u kostela v Čížkově a jejím snížení o 10m. Obávám se, že takový zásah může vést až k zániku stromu, protože tak to začalo před léty u dvou unikátních lip v Přešíně. Ořezávání, ořezávání až byly poraženy.Byl jsem se podívat na Čížkovskou lípu a odstranění
starých větví jí neuškodí, ale nemyslím, že by ohrožovala děti na chodníku, kam nezasahuje ani koruna stromu. Zdá se mi to jako "ušlechtilá" záminka pro poškození tohoto unikátního stromu. Tato lípa patří do seznamu /Památné stromy/ kód 102345.
Staré stromy v okolních lesích příroda nešetřila, jsou polámané větrem, udeřil do nich blesk, přesto žijí a jsou krásné.Hůř dopadly ty, které začal opečovávat člověk. To všechno Ti Zdeňku píšu, protože vím, že máš cit pro přírodu a jako starosta obce můžeš také dohlédnout aby nedošlo k poškození nádherné lípy v Čížkově. Přeju Ti hezký den. Vít Bulín Přešín

Tučné položky jsou povinné.
Návštěvní kniha je moderována.
Text obsahu nesmí obsahovat odkazy, chcete-li sdělit ostatním adresu nějaké stránky vepište ho do textu formou www.xxxxx.xx. Zadávaný email je chráněn proti spamu.

Jméno:
E-mail:
Název příspěvku:
Doplňte výsledek 8 + 10 =
Text příspěvku: