Facebook

 


PREZIDENT UZNAL DŮKAZ GLOBÁLNÍHO OTEPOVÁNÍ

Aprílový rozhovor se starostou obce a prezidentem Republiky Čížkov Ing.Zdeňkem Tomáškem.

 


APRÍLOVÝ ROZHOVOR

Rozhovor Šárky Meissnerové, který vyšel 1. dubna 2011 v Plzeňském deníku.


Plzeňskému deníku se podařilo získat exkluzivní rozhovor s prezidentem republiky. Zabývá se
v něm řadou zásadních a pro Plzeňsko velice palčivých otázek a problémů, přičemž mnohé z nich překračují nejen hranice našeho regionu, ale i střední Evropy. Bude se například snažit prosadit rekonstrukci schodiště plzeňské věže? Vyjádřil se i k problému globálního oteplování. Podle prezidenta Republiky Čížkov Zdeňka Tomáška za zvětrávání piva nemůže (nebo možná jo).

Chutnají vám v současné době vajíčka?
Velice, ale nejvíce se těším na ta Velikonoční. Ale v otázce tuším podtext různých afér s krmnými směsmi. Tak to na mně vůbec nedoléhá. To bychom museli na nákupy tahat s sebou chemickou laboratoř a výsledek by byl stejný, jako se domnívat , že když si koupím výrobek s uznaným logem firmy, že je výrobek na 100% pravý. Ale fakt je, že domácí vejce jsou domácí vejce, i když bůhví,
co jim soused sype!

Když je Plzeň Evropským městem kultury 2015, neměly by schody, které vedou na plzeňskou věž, vést i dolů?
Já si myslím, že už tam někdy byly! A to v té druhé věži, která posléze v daleké minulosti vyhořela. No ,ale plzeňské radnici  tento problém nezávidím. To zdědili po totalitě pěkný bordel!

Může být zvětrávání piva důkazem globálního oteplování?
V rozporu s názorem kolegy presidenta Václava Klause, zcela určitě ANO.

Nepřipadá vám diskriminující, že mají blondýny na Plzeňsku světlejší vlasy, než brunety?
Ani ne, vždyť nejlepší je plzeňská Viktorka.

Kolik koleček má člověk, který má o jedno víc?
Nemohu odpovědět jinak, než že si vezmu na pomoc Českého génia Josefa Švejka. Při vyšetřování jeho zdravotního stavu  v blázinci , odpověděl na otázku, „ kolik je 12897 krát 13863?“,bez otálení „729!“. To je to správné číslo.

Dočetl jste už písmenkovou polévku do konce?
Přiznám se, že jsem gramotný, ale také velmi žravý. Většinou to v tom kvaltu nestíhám dočíst a už lžíce drhne o dno talíře.. Ale je to případná otázka. Pro kultovní akci naší Republiky Čížkov „Muži za sporákem , aneb muži vaří, ženy paří“ ,vypíšeme do polévky celý nabízený jídelníček. Bude jí muset být pořádný kotel!

Řidiči z Plzeňska si stěžují na špatně umístěné přechody pro chodce. Proč nejsou na chodnících?
Tak to je spíše otázka pro odborníka na dopravu  jako je pan poslanec Huml, kterého si  opravdu velmi  vážím. Umístit přechody pro chodce na chodníky by se zcela jistě minulo účinkem. Mnoha šoférům je stejně úplně jedno kudy jedou a mnoha chodcům je též úplně jedno, kde se válí.

Kdo má práva na práva?
Každý , kdo na to má! Mimochodem, na Podbrdské universitě Republiky Čížkov lze ,kromě jiných titulů ,získat třeba i studiem,  např. titul Dochtor (bez)práv.

Kdyby stál v Brdech radar, myslíte, že by balistické střely dodržovaly povolenou rychlost?
To sotva, morálka na všech dopravních cestách je kritická. Jsem však přesvědčen, že důležitější , než dodržování rychlosti, by bylo dodržovat Zákaz zastavení od Bílých Karpat po Krušné Hory. Ale řekněte mi, kde by vzal pan ministr John prostředky na vesmírnou policii. Ledaže by si ji půjčil z nějakého amerického filmu. Takže konec radaru v Brdech (Republika Čížkov má však svůj) přinesl vlastně úspory do státního rozpočtu.

Jak vypadá pátrací balón?
Sám jsem nevěděl, ale podle sdělení naší BIS (Brdská Informační Služba) jako paškrtník libovolný, subspécie madagaskar varieta album.

Jak vyřešit kriminalitu? Plzni prý někdo sebral dokonce i body.
No to je tedy nehoráznost, sebrat body, už  Indiáni by o tom mohli vyprávět. Jó,holt krade se všude. Situace se  podle mého, vyřeší již vbrzku. Zatím se stále krade z cizího, i když už toho moc nezbývá  a lidé jsou málo ostražití. Ale až se začne ztrácet nakradené, to bude panečku jiný kafe, to bude ostražitá ostražitost . A tím ,bez dalšího navyšování rozpočtu policie, se bude kriminalita snižovat i řešit přirozenou cestou. Pravdou ovšem zůstává, že bez ruky se krade hůře a bez obou to jde už opravdu hodně blbě.

Proč dělají krávy bú a ovce bé?
Protože chtějí nakrmit!

A kozy mé?
Nedokáži odpovědět, neb z otázky není jasné , zda slovo „mé“ je příslovce nebo zájmeno přivlastňovací.

Připadá vám, že krásný a bohatý český jazyk od 20. století upadá? Tak například, proč se říká podprsenka? Vždyť jsou přece v ní a ne na ní. Proč se neříká třeba ňadřinec?
Tak to máte pravdu. Bohatost českého jazyka je velmi málo využívaná, a jak z Vaší otázky vyplývá, je zde na místě použít starého indického přísloví, že“ Jednou za deset let  se může (i vlastní) žena poslechnout“! .Ňadřinec, toť slovo slynoucí mazlivostí,hebkostí omaku a estetického požitku. Brďáci měli pro tento účel připravené slovo  kozinec, ale bylo nekale zcizeno nějakým milovníkem botaniky a tak nám nyní leckdes kvete u plotu kozinec sladký.

A co třeba to očividně, a možná i uchoslyšně, převzaté slovo apríl?
Ať se páni lingvisté nezlobí, ale i toto slovo má hluboké kořeny v Brdech a to v oblasti mezi Padrťskými rybníky,Novými Mitrovicemi , Chynínem a Mórickou.. Tímto slovem brdský muž odpovídal ženě na každodenní slova  „mám pravdu, nebo ne?!“ Postupně se  však z tohoto slova  dokazujícího pravdu, stalo slovo opačného významu. K tomuto zvratu došlo po invazi pražských paďourů do Brd kolem roku 1836.
Jinak apríl , to je můj měsíc , to si mohu říkat co chci, a když za to nejsem bit, tak jsem dokonce potěšen. Také na plzeňskou Apriliádu se Zdeňkem Zajíčkem mám krásné vzpomínky. A nejvíce zásadních a důležitých rozhodnutí Republiky Čížkov má prameny  v tomto, s aprílem spojovaném, měsíci. Jen páni politici, by si měli uvědomit, že apríl je jenom v dubnu a trvá jen 30 dní.

Kočka leze dírou, pes oknem. Jedná se o nedovolené vniknutí?
Lezou-li k sousedovi tak ne, lezou-li ke mně tak ano. 
Je plzeňská chrtice hermafrodit, když jí nikdo neřekne jinak než penis? hrozí její zabřeznutí? A jestli nestřílí sousední kašna alias samopal slepými náboji, mohla by být štěňata křížená s velbloudem?
Jéžiši, tak to jste mně teda dostala.Kafrat do cítění Plzeňáků je záležitost zhola ošemetná. Už Zdeněk Matěj Kuděj popsal ve své knize Ve dvou se to lépe táhne….. jak byl Jarda Hašek bit v Plzni, tuším v hospodě U kanónu, za to, že se posmíval Plzeňákům zkrzeva velblouda v městským znaku. A Vy na mně hned s takovými otázkami a na víc vyšperkovanými cizími slovy, kterých se na Brdech užívá jako šafránu.Já se pokusím odpovědět, ale už vidím, jak jezdím nakupovat do Klatov.
Říká-li někdo o někom, že vypadá jako něco, nemusí takový ještě být, chrtici nevyjímaje. Na víc z otázky vyplývá, že nemůže být hermafrodit, protože se plzeňská veřejnost vůči tomuto dílu údajně vyjadřuje toliko názvem samčího pohlavního orgánu.Zabřeznutí ji nehrozí, protože to slušná chrtice na veřejnosti,notabene na náměstí Republiky, nedělá! Střílí-li sousední kašna slepými náboji nevím, důležité je kam míří, protože i nadále platí, že „Když pánbůh dopustí, i motyka spustí“!  Křížit štěňata s velbloudem?Tak to né, i v genetickým inženýrství je to zatím utopie. Vždyť si představte např. štěkavou velbloudici, nebo dvouhrbého psa. I když v mletém mase?!, nó kdopak ví?.

Zdroj: Plzeňský deník
Autor: DENÍK/Šárka Meissnerová

Publikováno: 01.04.2011

Aktualizováno: 22.05.2019