Facebook

 


NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

Prostor pro Vaše poznámky, postřehy, připomínky. Přispějte i Vy!

Návštěvní kniha je moderována. Vulgární, urážlivé a rasistické příspěvky budou odstraněny!

Z technických důvodů
Vít Bulín  |  178.77.238.112  |  vit.bulin(zavináč)seznam.cz
29.04.2019  19:21
Také letos jsem prošel svou oblíbenou trasu Přešín - Nechánice, abych sebral odpadky kolem cesty. Bylo toho víc než jeden pytel, převážně plastových lahví a plechovek od nápojů. Nechápu, proč to lidé vyhazují do přírody. Asi proto, že se málo chodí pěšky a z auta to není vidět. Píšu o tom proto, že mě překvapilo přemístění kontejnerů na tříděný odpad. Kontejnery byly přemístěny do vzdáleného místa kam málokdo chodí, v podstatě mimo obec. Proč se tak stalo? Prý z technických důvodů. To mi připomíná dobu za komunistů, když se mělo něčemu zabránit, tak se dala cedulka "z technických důvodů se nekoná..." Myslel jsem si, že technika má sloužit a ulehčovat život, a ono ne! My se musíme přizpůsobit technice. Moc velký auto, špatně se mu couvá. Já ale vím, že před hasičskou zbrojnicí je dostatečný prostor i na velké auto. Jestli to není jinak. Před "budovou občanské vybavenosti" /bývalé sprchy a záchody koupaliště/ se staví terasa s pergolou, kde se párkrát za rok posedí. Muselo by se projít kolem kontejnerů a to by bylo urážlivé. A tak se rozhodlo, že se kontejnery dají pryč, přestože to místo léta dobře sloužilo.
Můj názor je, že kontejner by měl být přístupný při běžné cestě po vsi, a ne aby lidi chodili nebo jezdili někam za ves, kam se běžně nechodí. To povede k tomu, že se třídit nebude, v lepším případě skončí odpad v popelnici, v horším se spálí v kamnech nebo se vyhodí kolem cest a v lese.
Původní místo za hasičskou zbrojnicí bylo dobré místo a technické důvody považuji za výmluvu.
Vít Bulín Přešín
RE na: Z technických důvodů   přidaný: 29.04.2019  19:21
Kontejnery
Ladislav Jára  |  93.99.49.157  |  ladislav.jara(zavináč)atlas.cz
29.04.2019  23:14
Vážený pane Bulíne, celá věc se má dle mého názoru takto. Naše svozová firma v současnosti používá na svoz odpadů nový vůz a kdo ho viděl, musí dát za pravdu, že je výrazně větší než ten předešlý. Nejde ani tak o letní období, kdy se skutečně na předešlé místo dostane, ale v zimních měsících po úzké přístupové cestě mnohdy se zbytky sněhu a náledí nejspíš nikoliv. Věřte, že několikrát za zimu se ozve telefon svozové firmy, že to či jiné sběrné místo nejde vyvézt a řidič by případné poškození vozu zkrátka zaplatil ze svého. Obecní úřad i zastupitelstvo má snahu vycházet občanům vstříc i ohledně třídění odpadů a uvítá, když se v Přešíně najde místo, které bude vyhovovat všem. Do těchto záležitostí nemáme snahu násilně zasahovat a věřím, že o umístění rozhodnete právě a jenom sami v Přešíně. Prosím tedy, komunikujte spolu.
Jinak mi dáte za pravdu, že obyvatelé horního Přešína to mají ke kontejnerům daleko řadu let a domníváte se, že netřídí? O vzdálenosti to asi není. Roky tam odpad vozí a zatím jsem nezaznamenal žádnou stížnost. Ano, dolní Přešín to v současnosti má dále. Ale když najdete jiné místo, které bude vyhovovat všem (což patrně nikdy nenajdete, protože nejde se každému zavděčit), ale alespoň drtivé většině, ze strany zastupitelstva toto bude kvitováno s povděkem.
Jinak bych se rád zmínil o přestavbě "bývalých záchodů a sprch" na budovu občanské vybavenosti. Zrovna minulý týden jsem zhlédl fotky budovy a okolí před změnami a nebyl to pěkný pohled. V současnosti probíhá stavba terasy a následně pergoly a musím vyzdvihnout, že celou věc si vzali přešínští za své bez nároku na jakoukoliv odměnu. Ano, občerstvení hradí obec. Stejně tak jsou v těchto věcech aktivní i čížkovští, čečovičtí a co dokazují v Zahrádce řadu let, o tom snad není potřeba dlouze mluvit. Tyto společenské místnosti neslouží dle mého jen jako "nalejvárny", ale zorganizuje a plánuje se zde spoustu dalších akcí bez nichž by už tak povadlý společenský život v našich obcích úplně zanikl. A pokud potřebujete s něčím poradit, sehnat řemeslníka a další, zajdete zkrátka tam. Dříve se chodilo do hospod, ale ty na vesnicích prostě zanikají. Za mě, ještě že máme ty kluby a v nich lidi, co se o jejich chod a zvelebování starají.
A úplně na závěr. Opravdu se snažte spolu komunikovat, zastupitelé Vám v tomto budou nápomocni.
Ladislav Jára
RE na: Kontejnery   přidaný: 29.04.2019  23:14
manželé Bulínovi
jiří matoušek  |  2a00:1028:83d6:  |  kustod11(zavináč)seznam.cz
01.05.2019  19:20
Manželé Bulínovi po přečtení Vašich příspěvků a reakci na neustálé napadání SDH Přešín na Vás podávám trestní oznámení pro pomluvu organizace SDH Přešín a jejich členy. Vpřípadě pokračování Vašich lživích informací jak na stránkách obce Čížkov nebo slovního napadání místních občanů se potkáme u soudu.
RE na: manželé Bulínovi   přidaný: 01.05.2019  19:20
U nás v Kocourkově
Vít Bulín  |  178.77.238.112  |  vit.bulin(zavináč)seznam.cz
03.05.2019  08:37
Reakce pana Matouška svědčí o tom, co může vyvolat jiný názor na přemístění kontejnerů. 31.4.2019 jsme asi unikli "upálení" při čarodějnicích v Přešíně. Takhle budeme jenom trestně stíháni. To je lepší varianta.
Také uznávám, že když to má někdo ke kontejnerům dál, je spravedlivé, aby to tak měli všichni.
Pravdou je, že přemístění kontejnerů koncem dubna je na místě. Mrznout a sněžit může začít kdykoliv. Počasí se zbláznilo.
Máme to u nás v Přešíně Kocourkov.
Vít Bulín
RE na: U nás v Kocourkově   přidaný: 03.05.2019  08:37
Reakce
jiří matoušek  |  2a00:1028:83d6:  |  kustod11(zavináč)seznam.cz
03.05.2019  17:53
Moje reakce se absolutně netýká přemístění kontejnerů ty jsou v kompetenci obecního uřadu a ne SDH Přešín. Jinak čarodejnice se upalují 30.4. ale je možné že to je jinde jinak
RE na: Reakce   přidaný: 03.05.2019  17:53
Výzva ke klidu
Ladislav Jára  |  46.23.60.134  |  ladislav.jara(zavináč)atlas.cz
03.05.2019  20:57
Vážení, čtení Vašich příspěvků mne nenechává klidným. Zakopejte válečné sekery a zkuste spolu rozumně komunikovat. Tento stav nikomu neprospívá. Na místo pro svoz odpadů se prosím společně domluvte, toto opravdu nemusí být konečné řešení. Rubrika návštěvní kniha by měla sloužit k sdělování si názorů, podnětů a připomínek a to v mezích slušnosti. Skoro se bojím ji příště rozkliknout. V minulém příspěvku jsem Vás nabádal ke společné komunikaci. Jménem zastupitelstva Vás o to prosím.
RE na: Výzva ke klidu   přidaný: 03.05.2019  20:57
Rozčarování
Kristýna Stejskalová  |  213.226.237.214  |  kikibu(zavináč)seznam.cz
03.05.2019  22:03
Milý pane starosto, souhlasím s Vámi. Nejsem úplně nezaujatý pozorovatel a cítím nutnost se také vyjádřit, celá komunikace mě překvapila ve třech bodech:
1. Přemístění kontejnerů, ano, i já jsem se nedávno procházela po Přešíně a podivovala se nad nevzhlednými kontejnery, stačilo by ale třeba vyměnit některé za nové, či jim udělat vkusné ohražení, přemístění mimo obytnou část obce mi hlava nebere. Moc možností není, ale obávám se, že tohle je v kompetenci obce řešit. Co se týče průjezdnosti, nedokážu soudit, pokud je zde však takový problém, jde to občanům sdělit s předstihem a nové místo vybrat s rozvahou.
2. "Přešíňácí, domluvte se" zde navazuje druhý bod. Dle kronik vztahujících se k obci Přešín je patrné, že lidé v Přešíně měli mezi sebou vykopané "válečné sekery" velmi často. Možná právě proto nemá Přešín vlastní samosprávu, hlas dali vám, zastupitelům, hlas by měl být slyšet. Ano, jde o to se domluvit o tom, kde mají být kontejnery umístěny, ale s účastí více zastupitelů to jistě bude rozumnější cesta. Rozumím, že byste byli raději, kdyby se vás to netýkalo, ale dovolím si soudit, že se vás to týká.
3. Vyjádření pana Matouška... Obávám se, že zde bylo porušeno důležité pravidlo Návštěvní knihy "Návštěvní kniha je moderována, vulgární, rasistické a urážlivé příspěvky budou odstraněny!" Jsou zde jisté hranice, na sociální síti by mohl být příspěvek označen jako nevhodný, zde to nejde a přesto si dovoluji soudit, že jde o urážku a dokonce vyhrožování, proto prosím o smazání příspěvku, neboť to uráží i mne. Kdokoliv, kdo bude chtít objevovat krásu vašich obcí si toto rozklikne a myslím, že se shodneme na tom, že něco takového sem opravdu nepatří a není dobrou vizitkou obce, pokud to tady zůstane.
Se srdečným pozdravem Mgr. Kristýna Stejskalová (dříve Bulínová)
RE na: Rozčarování   přidaný: 03.05.2019  22:03
Rozčarování
jiří matoušek  |  2a00:1028:83d6:  |  kustod11(zavináč)seznam.cz
03.05.2019  22:58
Paní magistro můžete mě vysvětlit co na mém příspěvku je rasistické nevhodné a urážlivé? Dokonce podle Vás vyhrožování?Neviděl jsem Vás ani na jednom jednání například ohledně vodovodu a jiných věcech týkajících se života v obci Přešín tak nechápu z čeho čerpáte? Mám dost důvodů a věřte že nejsem sám si stát za svým vyjádřením. Prosím Vás než něco napíšete aby jste si zjistila názory více občanů. Podání trestního oznámení za pomluvu je v demokratickém státě podle Vás urážlivé?
RE na: Rozčarování   přidaný: 03.05.2019  22:58
odpověď
Kristýna Stejskalová  |  213.226.237.214  |  kikibu(zavináč)seznam.cz
04.05.2019  09:17
Ano, čerpám pouze z toho, co vidím zde, toho se můj příspěvek týká. Abych se zastala svých rodičů snad nemusím chodit na zastupitelstvo, to není nijak podmíněno, to je pro mě samozřejmost. Zdá se mi, že si zde vyléváte nějaký vztek na moje rodiče, který nesouvisí s diskuzí o kontejnerech a k tomu, tuším, tyto stránky neslouží. Když píšete, že na těchto stránkách šíří lži a slovně napadají občany, nestačím se divit, to je urážka, nezlobte se na mě. Vyhrožování soudem je také velice neslušné. Jste v jedné malé obci, všem vám jde o to, abyste se zde cítili a měli dobře, tak se o to, prosím, snažte společně a neházejte si klacky pod nohy. Jde jen o to spolu komunikovat.
Nemohu této diskuzi věnovat mnoho času, proto se nezlobte, ale už Vám znovu nejspíše neodpovím, nechci se s vámi přít a podporovat diskuzi, se kterou nesouhlasím, proto ještě jednou žádám admina, ať s tím něco provede.
S pozdravem Kristýna
RE na: odpověď   přidaný: 04.05.2019  09:17
Společné řešení
Ladislav Jára  |  93.99.49.157  |  ladislav.jara(zavináč)atlas.cz
04.05.2019  12:23
Vážení, rád bych už ukončil tuto neplodnou diskuzi, která k ničemu nevede. Jednání kolem kontejnerů probíhají - nyní jsem byl osobně v Přešíně kvůli vodovodu a padla řeč i na toto. Myslím, že se v pohodě domluvíme. Jen prosím spolu mluvte. Hezký víkend. L. Jára
RE na: Reakce   přidaný: 03.05.2019  17:53
Omluva
Vít Bulín  |  178.77.238.112  |  vit.bulin(zavináč)seznam.cz
04.05.2019  08:29
Omlouvám se za překlep. Chybička se vloudila. Myslel jsem pálení čarodějnic 30.dubna.Pro ty, kteří neví na co narážím příměrem ke Kocourkovu doporučuji film komedii z roku 1934. Název filmu je U nás v Kocourkově.
Hertha z Čečovic
Helena  |  24.107.90.22  |  hela716km(zavináč)gmail.com
07.04.2019  20:47
Dobry den,
hledam informace na rodinu z Čečovic.
Hertha Antonia ... prijmeni neznam, narozena 22.11.1933 Zetschowitz. Emigrovala z Bremerhaven do New York, New York, USA, 26.10.1956
Dekuji za pomoc.
Poděkování
Zdeňka  |  89.176.212.236  |  zdenanedvedova54(zavináč)seznam.cz
03.08.2018  11:46
Děkujeme za pozvání na oslavu 700 let Zahradky.Moc se nám tam líbí,je dobře že obec vzkvétá.Nedvědovi
vzducholod
waldmannova  |  178.248.60.16  |  waldmannova(zavináč)seznam.cz
22.05.2018  08:39
Dobre rano vsem. Chci se podelit o můj zazitek. Vcera 21.5.cca 10 hod. letela vzducholod nad lesem jak je municak. Nadhera. Ze zprav jsem vycetla ze leti zpet z Prahy do Nemecka. Tak pozdrav vsem Eva W. z cp.dve Zahrádka
visit to find Chott family history
Ka  |  91.114.245.237  |  kjchott(zavináč)gmail.com
04.04.2018  20:02
Hello, I will be passing though Cizkov to look for history of Chott family. Are there any English speakers who can help me at St. Krititel church 07-04-2018 afternoon and 08-04-2018 morning look for records and graves? Any help would be greatly appreciated. Thank you.
WWW STRANKY
BRAUN  |  185.15.252.60  |  pbraun(zavináč)blatna.net
27.02.2018  07:40
ZDRAVÍM PANA TOMÁŠKA, PĚKNÉ WWW STRÁNKY. JE ZDE MNOHO INFO PRO OBČANY. MNOHO SIL DO DALŠÍHO STAROSTOVÁNÍ A STARÁNÍ SE O OBČANA. BRAUN P - HRADIŠTÉ
Předkové ze Zahrádky
Ivo Bešťák  |  176.62.232.10  |  ivo.bestak(zavináč)gmail.com
18.02.2018  21:47
Zdravím, pustil jsem se do hledání svých předků po otcovské linii a narazil na celou řadu Bešťáků, zpravidla kovářů ze Zahrádky č.p.7. Ten nejstarší je Martin, narozený někdy kolem roku 1755. Na stránkách Zahrádky jsem našel jména současných kronikářů pana Skaly a Černého. Dotaz na ně: dá se ještě najít ta adresa nebo i něco bližšího o tom rodu? Děkuji za odpověď, i zápornou.
RE na: Předkové ze Zahrádky   přidaný: 18.02.2018  21:47
Bešťákové ze Zahrádky
Dušan Skala  |  93.99.49.156  |  dusan.skala(zavináč)post.cz
20.02.2018  17:51
Zdravím Vás,
co se rodu Bešťáků v Zahádce týká, je skutečně spojen zejména s čp. 7, ale naposledy se zde vyskytuje do konce 19. století. Přestože bychom geny tohoto rodu našli i u některých současných obyvatel Zahrádky, toto jméno se zde už více jak 100 let nevyskytuje. Zašlu Vám kontakt na některé potomky, kteří zde již nežijí a také potomky Martina Bešťáka, jež jsem našel ve svém rodokmenu. Přeji mnoho zdaru v dalším hledání. S pozdravem Dušan Skala
Přání
Zdeňka  |  89.176.212.236  |  zdenanedvedova54(zavináč)seznam.cz
30.12.2017  14:52
Hodně zdraví a štěstí všem Zahradeckým lidem přejí Nedvědovi
Ovčí slavnost
Libuše Bulínová  |  178.77.238.75  |  bulinova.libuse(zavináč)seznam.cz
29.09.2017  14:32
Při otevření obecních stránek Čížkova se objevily fotky z Ovčí slavnosti. Znovu nám připomněly krásně prožitý den na farmě manželů Velíkových, hlavních organizátorů. Můžeme potvrdit, že Ovčí slavnost byla výjimečná svou milou letní atmosférou. K tomu přispělo kouzelné místo i lidé, kteří se jí zúčastnili. Tato pohoda je patrná i z fotek. Díky moc za zveřejnění. Bulínovi
Poděkování
Marta Kočková  |  77.48.26.77
28.05.2017  22:47
Pane Tomášku, ráda bych poděkovala Vám i ostatním, kteří se podíleli na organizaci a průběhu pietní akce v Chyníně u pomníku padlých z první světové války. Celá akce byla velmi působivá a pomníček opět po letech získal na aktuálnosti svědectví.
Marta Kočková, Chynín
pohled???
Tea  |  77.48.26.73  |  oranzovyk(zavináč)seznam.cz
28.04.2017  20:15
Na stránkách jsou obrázky starých pohlednic, neplánujete vydat nějaké nové pohledy???
RE na: pohled???   přidaný: 28.04.2017  20:15
Pohlednice
Dušan Skala  |  93.99.49.156  |  dusan.skala(zavináč)post.cz
01.05.2017  23:50
Zdravím, to určitě není špatný nápad, osobně jsem o vydání, jak současných či historických pohlednic z naší obce již uvažoval a předpokládám, že zastupitelstvo obce určitě nebude proti. Díky za podnět..
S pozdravem Dušan Skala
Přání k Novému roku
Nedvědová Zdeňka  |  89.176.212.236  |  zdenanedvedova54(zavináč)seznam.cz
31.12.2016  14:27
Všem přátelům ze Zahradky přejeme hodně zdraví a štěstí v Novém roce.
Sprosťárna
Hugo  |  188.120.210.56  |  hogo1948(zavináč)centrum.cz
10.12.2016  18:52
Zdeňku Tomášku chtěl jsem být vulgární, ale nesmí se to. Tak nic.
poděkování
Dyxa František  |  85.70.77.157  |  dyxaf(zavináč)seznam.cz
17.08.2016  12:44
Vážený pane Skala děkuji za zaslání foografií tří členů rodiny Trhlíků z Čečovic.Je možné,že jsou spřízněni s mým otcem Františkem Trhlíkem nar.10.11.1904 a zemřel 21.1.1985 v Torontu v Kanadě.Poslal jste mi před časem fotografii členů této mojí rodiny,kterou jsem ale nikdy nepoznal a na ní byl i můj tehdy asi tříletý otec František.Bohužel jsem při nějaké závadě na počítači o tuto fotografii přišel.Já jsem Vám zaslal fotografii otce v policejní uniformě první republiky.Po telefonické dohodě bych Vás rád navštívil možná že bych se dozvěděl nějaké zajímavé informace.S pozdravem František Dyxa (Trhlík)
RE na: poděkování   přidaný: 17.08.2016  12:44
Odpověď
Dušan Skala  |  93.99.49.53  |  dusan.skala(zavináč)post.cz
21.09.2016  16:15
Zdravím Vás pane Dyxo, klidně se ozvěte, když to bude v mých silách, rád Vám pomohu. Mé tel. číslo je 734 633 309.
S pozdravem
Dušan Skala
Přání
Zdeňka Nedvědová  |  89.102.249.213  |  zdenanedvedova54(zavináč)seznam.cz
24.03.2016  12:52
Veselé velikonoce všem Zahradeckým přejí nedvědovi
fotodokumentace z akcí
Renata Šlajerová  |  77.48.97.73  |  renata.slajerova(zavináč)seznam.cz
30.12.2015  21:29
zdravím všechny a ráda bych se zeptala,proč z posledních akcí nejsou vystaveny fotky-akce muži za sporákem,nebo obec.zastupitelstvo..děkuji
RE na: fotodokumentace z akcí   přidaný: 30.12.2015  21:29
fotky z akcí
Dušan Skala  |  93.99.49.53  |  dusan.skala(zavináč)post.cz
04.01.2016  14:15
Zdravím Vás paní Šlajerová, odpověď na vaši otázku je velice prostá - časová zaneprázdněnost administrátora, tedy moje. Za to se samozřejmě omlouvám, ale někdy se zkrátka stane, že nemám čas stránky doplnit. Při vedení webu si zakládám na jeho maximální aktuálnosti, nicméně jsem stejně vždy závislý na zasílání fotografií z té či oné části obce, takže například Muži za sporákem se zde objeví, až mi někdo z Čížkova snímky zašle. Zatím se tak nestalo. Děkuji za váš dotaz a přeji šťastný nový rok, ve kterém se budu snažit, aby takových výpadků na stránkách obce bylo co nejméně.
RE na: fotky z akcí   přidaný: 04.01.2016  14:15
reakce na vyjádření
Renata Šlajerová  |  77.48.97.73  |  renata.slajerova(zavináč)seznam.cz
06.01.2016  23:59
Pane Skalo,i Vám mnoho pěkných a klidných dnů a pevné zdraví v tomto roce.Děkuji za odpověd a vysvětlení.
komentář
Nedvědová Zdeňka  |  89.103.41.221  |  zdenananedvedova54(zavináč)seznam.cz
28.11.2015  08:48
Prohlédla jsem si fota z akce,moc pěkné snad už nám to příští rok vyjde.Všem do Zahradky přejeme pohodový advent a krásné svátky.Nedvědovi
Komentář
Zdeňka  |  89.103.41.221  |  zdenananedvedova54(zavináč)seznam.cz
25.10.2015  13:00
Moc se mi líbí akce které pořádá obec Zahrádka.Děkuji organizátorům,že se s námi dělí o fotky.
doteky řemesl
Šimeček Vladislav  |  77.48.26.73  |  vladislav58(zavináč)seznam.cz
04.09.2015  14:11
Vážení občané obce ČÍŽKOV,kteří jste se podíleli na přípravách nebo uskutečněných pracech při akci doteky řemesel,máte velkou jedničku s hvězdičkou,proto Vám patří velké uznání za nádherný den,který jsme mohli s Vámi prožít.Nepopsatelné zážitky ze všech řemesel nám zůstanou v srdci na celý život,protože ve Vaší obci jsme se cítili jako doma,jako kdyby jsme všechny
zúčastněné znali několik let.Ještě jednou dík a věřím,že se zase brzy uvidíme.děkuji Šimeček s rodinou z Nových Mitrovic
Neteř Lenka
Vilda  |  2a00:1028:96d4:  |  wm56(zavináč)seznam.cz
21.03.2015  16:51
Strejdo, přijeď se podívat do Čížkova. Máme tam fajn akci "Muži za sporákem". Nechtělo se nám (já a manželka), ale sedli jsme do auta a jeli. Přivítala nás číšnice Lenka (neteř) a hned na nás - pojďte dál. Vevnitř fofr, vůně jídel a plno pro nás úplně cizích lidí. A najednou ahoj zleva, ahoj zprava a co si dáte. Čučeli jsme, ale pozdravy opětovali a dali co teklo, bylo toho plno. Mezi tím muži nosili dobroty ženám na stůl, kam už někdo posadil i mojí manželku Hanku. I já dostal gáblík, frťana a najednou že bude soutěž. Hele Vildo, pojď k nám do týmu. Soutěž skončila - vyhráli všichni a začala tancovačka. Ale to bych mohl psát do nekonečna. Proč to vůbec píšu?? Byli jsme poprvé někde pro nás neznámém místě, mezi lidmi které jsme viděli rovněž poprvé a odjížděli jsme s krásným pocitem že je ještě u nás místo kde se lidé k lidem chovají suprově, pohostinně a prostě kde je člověku velmi příjemně. Vy v Čížkově, od prezidenta až po posledního ministra, chci Vám všem moc poděkovat - né za jídlo či pití, ale za Vaše přijetí cizích lidí, za Vaše chování k nám a určitě se mezi Vás Čížkováky moc rádi opět někdy z Karlovarska podíváme. Ahoj Vilda a Hanka.