NAPSALI O NÁS

Článek o naší školce, kteřý vyšel 24.5.2010 v Plzeňském deníku.

Na procházku jdou děti z MŠ Čížkov v doprovodu s ředitelkou Věrou Potocskovou a učitelkou Štěpánkou Linhartovou

„V naší mateřské škole neděláme klasické besídky, ale namísto nich organizujeme ,za aktivní účasti rodičů, různé akce pro děti,“ říká ředitelka MŠ Čížkov Věra Potocsková.

Proto děti ve zdejší škole, která má plnou kapacitu, mají každoročně mj. svoji zimní i letní olympiádu, oslavují den tatínků, ale také slaví posvícení. „Do obou olympiád připravujeme takové druhy sportu, aby každé dítě v jejich průběhu pocítilo štěstí vítěze. V průběhu dne tatínků zas necháme vyniknout tatínky a o posvícení si napečeme s dětmi posvícenecké hnětýnky, které poté s maminkami ozdobíme,“ vysvětluje obsah některých školních aktivit pro děti a jejich rodiče ředitelka Potocsková.

Mateřskou školu v Čížkově navštěvuje pětadvacet dětí, které každý den přiveze a odveze zpět mikrobus Obecního úřadu Čížkov do sedmi okolních obcí. „Autobus každé ráno bere první pasažérku Andulku Pospěchovou v 06.45 hod. v Přešíně a posledního Adámka Járu s Julinkou Durďákovou v Čečovicích. Zpravidla v 7.30 hod. jsou již děti ve školce. Pokud se stane, že řidič nemůže jet, vždy ho ochotně zastoupí náš starosta,“ říká ředitelka MŠ.

Vzhledem k většímu zájmu dětí o Mateřskou školku v Čížkově připravuje v současné době její ředitelka potřebné podklady pro rozšíření na nejvyšší povolenou kapacitu jedné třídy – na osmadvacet dětí. „Moc si vážíme pomoci rodičů při různých úpravách zahrady, vybavení nebo při pravidelném malování školy. Také vstřícnost obecního úřadu není samozřejmostí, protože z porad a seminářů vím, že ne všechny mateřské školy se mohou těšit z takové pomoci, jakou máme my v Čížkově,“ říká závěrem Věra Potocsková.

Zdroj: Článek "Děti z čížkovské školky mají své olympiády"
,který vyšel 24.5.2010 v Plzeňském deníku
Autor: DENÍK/Michal Pipta